איך לבחור את המתווך המתאים עבורכם?

החלטתם למכור את הנכס. אפילו הגעתם לתובנה החשובה שאתם חייבים איש מקצוע על מנת לבצע את העסקה המורכבת הזו בביטחה ובמינימום טעויות. אך האם העובדה שנעזרתם במתווך באמת תמנע מכם טעויות או תקלות לא צפויות בהמשך התהליך? זה בהחלט תלוי מיהו המתווך אותו בחרתם.

על מנת לבחור את המתווך הנכון עבורכם, אתם צריכים קודם להבין את חשיבותו של המתווך בתהליך ואת הערך המוסף שהוא מספק עבורכם. לפתוח את הדלת של הבית ולהציג אותו בפני מתעניינים אתם יכולים לבד. לכולנו ברור שלא צריך מתווך בשביל זה. אבל להביא ערך מוסף אמיתי לתהליך, שזה אומר: להכיר את מגמות השוק באותו איזור ספציפי, לנהל משא ומתן מקצועי, לבחור את תנאי העיסקה הנכונים ביותר עבורכם, יחד עם הידע וההבנה בתחומים נוספים כמו כללי המיסוי, אפשרויות המימון, הבירוקטיה מול המועצה המקומית, העבודה מול הבנקים וההתנהלות מול אנשי המקצוע המלווים את העסקה כמו עורכי דין, יועצי משכנתאות וכד', והיכולת לדבר בשפתם, זה כבר משהו אחר לגמרי וזה בדיוק מה שמבדיל בין מתווך מקצועי לבין מתווך רגיל.

חשוב לציין שמקצוע התיווך בישראל נמצא בשיפור מתמיד והופך לנצרך יותר, טכנולוגי יותר ומקצועי הרבה יותר. עולם התיווך של היום הוא שונה בתכלית ממה שהיה בעבר, למרות שהציבור הישראלי עדיין לא מכיר בכך והסטיגמה הישנה על המתווכים עדיין נשארה לא מחמיאה בלשון המעטה. זה נכון שיש מתווכים מקצועיים יותר ומקצועיים פחות וכאלו שאמינים יותר ואמינים פחות, בדיוק כמו בכל תחום אחר, אך אם תחפשו נכון ותבדקו היטב מי המתווך שנכנס אליכם הביתה אתם תגלו שיש המון מתווכים מקצועיים מאוד, בעלי ידע רב בשוק הנדל"ן ושובל של עסקאות מוצלחות, שמשקיעים המון מכספם ומזמנם, על מנת ללמוד ולהתמקצע בתחום ולתת ללקוחות שהם מייצגים את השירות והליווי המקצועי הטוב ביותר.

אז כשאתם בוחרים את המתווך שלכם, שימו דגש על הדברים החשובים באמת ואל תתביישו לשאול את המתווך שאלות על הניסיון שלו ועל יכולותיו. תוודאו שהוא עובד ברישיון כמובן, שזהו עיסוקו העיקרי ושהוא עובד בתחום במשרה מלאה ולא "על הדרך". תשאלו שאלות כמו כמה שנים הוא עוסק בתחום? תבחנו את רמת המקצועיות וההבנה שלו בשוק הנדל"ן באזורכם ותבקשו לשמוע על ההצלחות וההישגים שלו. תנסו לקבל ממנו את הרושם שהוא עשה זאת לא מעט בעבר ושהוא יודע להתמודד היטב עם תהליך המכירה וכל מה שכרוך בו.

בסופו של דבר, את העסקה הגדולה בחייכם אתם רוצים לעשות עם מתווך מקצועי ומנוסה, כזה שייתן לכם שקט נפשי, ביטחון והכי חשוב:

את התוצאה הטובה ביותר.

דילוג לתוכן