שאלות נפוצות

אנחנו בטוחים שיש לכם שאלות חשובות שאתם רוצים לשאול אותנו. קיבצנו את השאלות הנפוצות ביותר והשבנו בצורה מפורטת. בכל נושא אחר תוכלו ליצור איתנו קשר בתחתית הדף מטה ונשמח לתת לכם מענה. 

שאלות כלליות

אנו דואגים לספק ללקוחותינו את המעטפת המלאה הדרושה להשלמת העסקה ע"י ליווי והכוונה לאנשי המקצוע השונים המלווים את התהליך, כגון: יועצי משכנתאות, עורכי דין, שמאים, אדריכלים ועוד. 

חד משמעית כן. בלעדיות היא ללא ספק השיטה המומלצת ביותר עבורכם בכך שהיא מאפשרת למתווך לשמור על האינטרס האישי של בעל הנכס. מחקרים מוכיחים כי 1 מתוך 3 נכסים בישראל נמכר בייצוג בבלעדיות ובזמן קצר משמעותית מאשר נכס שלא מיוצג בבלעדיות. אנו מאמינים שזו הדרך הנכונה והיעילה ביותר למכירת הנכס וזאת בזכות השליטה המלאה בתהליך המכירה, ובזכות העובדה שהיא מאפשרת חשיפה מקסימלית של הנכס.

בהחלט כן. אנו משתפים פעולה באופן מלא ורציף מול כל משרדי התיווך בעיר ובאזור, לכן יש לנו את הגישה לכל הנכסים שמוצעים למכירה בשוק ואת היכולת לתת לכם מענה לכל דרישה לקנייה ולכל סוג נכס מבוקש. כך תוכלו לחסוך מעצמכם את ההתנהלות המסורבלת מול כמה מתווכים שונים במקביל.

טיפ: מומלץ להתנהל מול מתווך אחד שאתם סומכים עליו ושדואג רק לאינטרס האישי שלכם, מאשר להסתובב כל יום עם מספר מתווכים שונים שאין לכם איתם היכרות מוקדמת ושאינם בקיאים בדרישות והצרכים החשובים לכם. כך תחסכו לעצמכם טרחה ובזבוז זמן יקר.

תשלום עמלת התיווך

בחוק המתווכים לא נקבע שיעור מקסימלי או מינימלי שניתן לגבות עבור דמי תיווך. לכן, עמלת התיווך נתונה למשא ומתן ואתם רשאים להתמקח עם המתווך על גובה העמלה.

בעסקת מכירה/קנייה נהוג לגבות עד 2% מסך העסקה בתוספת מע"מ.

בעסקת שכירות נהוג לגבות דמי שכירות של חודש בתוספת מע"מ.

ישנם מתווכים שיציעו לכם עמלה נמוכה משמעותית, אך לא מומלץ להתפשר על איכות נותן השירות בעסקה החשובה והגדולה בחייכם רק בכדי לשלם פחות עבור שירותי התיווך. 

המתווך זכאי לדמי תיווך אם התקיימו תנאים אלו:

  1. הוא מחזיק ברשיון תיווך בתוקף.
  2. יש בידו הסכם"הזמנת שירותי תיווך" בכתב חתום על ידכם ובו מפורטים הפרטים שלכם, הפרטים המהותיים של הנכס, מחיר העסקה בקירוב ושיעור דמי התיווך שסוכמו ביניכם.
  3. בתנאי שהמתווך היה "הגורם היעיל" בעסקה.

עמלת התיווך תשולם מיד לאחר שנחתם הסכם מחייב בין הצדדים בעסקה. חשוב לציין שעפ"י חוק המתווכים, ברגע שנחתם הסכם מחייב בין הצדדים (הקונה והמוכר), המתווך זכאי לתשלום דמי תיווך גם אם בסופו של יום העסקה לא יצאה אל הפועל. שהרי המתווך ביצע את עבודתו.  

איזור הפעילות של המשרד

איזור הפעילות העיקרי שבו משרדינו מתמחה, הוא בעיר כרמיאל וביישובים הקהילתיים בסביבתה, השייכים למועצה האיזורית "משגב".

כן. במסגרת פעילות המשרד אנו מתנהלים מול קהל לקוחות רחב ומגוון מכל רחבי הארץ. על מנת שנוכל לספק ללקוחותינו המעתיקים את מגוריהם מעיר לעיר, שירות איכותי ויעיל גם באיזור מגוריהם החדש, אנו מנהלים שיתוף פעולה מלא ורציף מול עשרות משרדי נדל"ן מהמובילים והאיכותיים בארץ אשר מחוייבים לסטנדרט איכות גבוה ומחמיר תוך מעקב ופיקוח לכל אורך התהליך. אנו פועלים לחבר את לקוחותינו לנקודות שירות אלו וכך דואגים לספק להם את השירות הטוב, האמין והאיכותי ביותר גם באיזור מגוריהם. 

בכל איזור או עיר בישראל שוק הנדל"ן הוא שונה. הניסיון מלמד אותנו שאף משרד תיווך לא יכול להכיר לעומק או לשלוט בכל שכונה ובכל עיר בישראל, יותר מאשר אותו סוכן נדל"ן מקומי, שעובד ומתמחה באותו האיזור הספציפי. הסוכן המקומי מכיר את השוק, ההיצע והעיסקאות שבוצעו הרבה יותר טוב ממשרד חיצוני הפועל באזור אחר, טוב ככל שיהיה. לכן, אנו מעדיפים לקשר אתכם למשרדים המובילים והאיכותיים שבאזור מגוריכם ובכך דואגים שתקבלו את השירות הטוב והיעיל ביותר. 

הסכם בלעדיות

חוק המקרקעין קובע שהסכם ייצוג נכס בבלעדיות על דירה למכירה, לא יעלה על תקופה של 6 חודשים. 

במידה וחתמתם הסכם בלעדיות מול מתווך, ולא מצויין בהסכם משך זמן תקופת הבלעדיות, הסכם הבלעדיות עליו חתמתם יהיה תקף ל-30 יום בלבד.

במידה וחתמתם על הסכם לשיווק נכס בבלעדיות מול מתווך, ולאחר פרק זמן של 1/3 מהתקופה, המתווך לא ביצע לפחות שתי פעולות לשיווק הנכס, הסכם הבלעדיות יבוטל ויסתיים באופן מיידי.

לא מצאתם את התשובה שחיפשתם?

מלאו את טופס הפנייה וציינו את שאלתכם ואנו נשיב לכם בהקדם האפשרי:

דילוג לתוכן